Kolejne zwycięstwo ełkaesianek. UKS Trójka Żyrardów – ŁKS MSMS Łódź 53:79

Koszykarkom Łódzkiego Klubu Sportowego w niedzielę udała się sztuka, która nie powiodła się większości innych sekcji klubu z al. Unii 2. Biało-czerwono-białe zagrały na wyjeździe z Trójką Żyrardów i pokonały swoje rywalki, dokładając kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Biało-czerwono-białe mają już pewny awans do półfinałów fazy play-off, w której będą mogły powalczyć o 1. Ligę, jednak do niedzielnego spotkania podeszły na poważnie. Już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie sześć oczek przewagi, zaś do szatni schodziły już z dziewięcioma. Mecz był wyrównany, a różnice w pojedynczych partiach niewielkie, jak na koszykówkę, jednak to podopieczne trenera Słomińskiego prowadziły grę. W kolejnych dwóch kwartach, po powrocie z szatni, powiększyły swoje prowadzenie kolejno o dziewięć punktów, a następnie osiem.

Liderką ełkaesianek, jeśli chodzi o zdobycz punktową, była Zuzanna Gortat, która dla biało-czerwono-białych wywalczyła 15 oczek. Kolejne były Weronika Puchacz (13), Weronika Plewa (12) oraz Patrycja Kawczyńska (8). Wspomniana Zuzanna Gortat mogła także pochwalić się najlepszą skutecznością w rzutach za trzy – tego dnia udało jej się w ten sposób zapunktować trzykrotnie.

UKS Trójka Żyrardów – ŁKS MSMS Łódź 53:79
(16:22; 11:14; 15:24; 11:19)