Koszykówka

Gładkie i pewne zwycięstwo! KS Kutno – ŁKS 66:88

Bez większych problemów koszykarze ŁKS-u poradzili sobie w starciu z KS Kutno. Dzięki pewnej wygranej Ełkaesiacy zakończyli pierwszą część sezonu na piątym miejscu w tabeli.

Jak przystało na starcie z przedostatnim zespołem ligi, w piątkowym meczu to Ełkaesiacy w pełni kontrolowali spotkanie. Już pierwsza kwarta, która zazwyczaj upływa pod dyktando zachowawczości, pozwoliła łodzianom odskoczyć na osiem „oczek”. Pewna i równa gra była w pierwszej odsłonie atutem Ełkaesiaków.

Nie inaczej było i w drugiej kwarcie, jednak w niej nieco mocniej dali o sobie znać gospodarze. Kutnianie potrzebowali chwili na rozkręcenie, ale kiedy to już się stało, to zaczęli nękać łodzian swoimi celnymi rzutami. Tym samym odpowiadali jednak podopieczni trenera Piotra Zycha, dzięki czemu do przerwy to właśnie oni prowadzili 46:33.

Po wznowieniu gry mecz znacznie się wyrównał. Mocniejsza postawa gospodarzy jakby zaskoczyła Ełkaesiaków, którzy nieco zeszli ze swojego tempa. Nie zmieniło to jednak faktu, że w dalszym ciągu łodzianie byli stroną dominującą i najzwyczajniej w świecie lepiej punktującą.

Wszystkie te czynniki złożyły się na to, że już przed ostatnią kwartą znaliśmy zwycięzcę piątkowego meczu. Sama czwarta odsłona przyniosła nam sporo wyrównanej koszykówki, mimo tego, że to gospodarze nieco mocniej atakowali.

KS Kutno – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 66:88
(14:22; 19:24; 16:22; 17:20)