Ełkaesianki gospodyniami turnieju finałowego 2. Ligi Kobiet!

W miniony weekend koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego postawiły kolejny duży krok w kierunku awansu do 1. Ligi. Udało im się zająć drugie miejsce w turnieju półfinałowym i w majówkę wezmą udział w turnieju finałowym, który zadecyduje o tym, które zespoły zagrają w przyszłym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej.

Koszykarkom udało się postawić kolejny krok w kierunku awansu do 1. Ligi na wyjeździe, ale ostatecznie o grę w wyższej klasie rozgrywkową zagrają w domu! ŁKS MSMS Łódź będzie gospodarzem turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 30.04-02.05. Biało-czerwono-białe zagrają w domu, bo przy al. Unii na Atlas Arenie, co będzie dla nich na pewno dodatkowym atutem, a dla wszystkich kibiców ŁKS-u możliwością wsparcia ich w tych ważnych chwilach. Mecze będą rozgrywane w godzinach popołudniowych, jednak szczegółowy terminarz nie jest jeszcze na ten moment opublikowany.

W pierwszym meczu ełkaesianki zetrą się z Ósemką Skierniewice. W tym sezonie biało-czerwono-białe dwukrotnie miały okazje zagrać z tym zespołem i na ten moment bilans spotkań między nimi wynosi 1-1, więc finały 2. Ligi wyłonią także lepszą drużynę tej rywalizacji. Pierwsze spotkanie ŁKS-u z Ósemką, rozgrywane na wyjeździe, skończyło się nieznaczną porażką łodzianek, 65:72. Rewanż poszedł po myśli podopiecznych trenera Słomińskiego, które wygrały wówczas 71:67. Koszykarki ze Skierniewic dobrze zaprezentowały się w półfinałach, bo w swoim turnieju, rozgrywanym w Tarnowie, zajęły pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie trzy spotkania.

Następnie biało-czerwono-białym przyjdzie zmierzyć się z MKS MOS Betard Wrocław. Podobnie, jak Ósemka, wrocławianki awansowały do finałów z drugiego turnieju półfinałowego rozgrywanego w Tarnowie. Zawodniczki ze Śląska skończyły tamtą rywalizację na drugim miejscu po trzypunktowym zwycięstwie z WSG/XVLO KS Basket25 Bydgoszcz oraz pewniejszej wygranej z gospodyniami z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W trzecim meczu nie udało im się pokonać zawodniczek ze Skierniewic, przegrywając z nimi 80:88.

Łodzianki będą miały także okazję zrewanżować się na KS Wichoś Jelenia Góra. Gospodynie turnieju półfinałowego, w którym brały udział ełkaesianki pokonały je w pierwszej kolejce, po zaciętym spotkaniu zakończonym rezultatem 59:48 dla jeleniogórzanek. W kolejnych meczach zawodniczki KS Wichoś wygrały z Ikarem Niepołomice 77:56 i Ogniwem Szczecin 60:49.