Koszykówka

Ełkaesiacy wciąż się nie zatrzymują! AZS UJK Kielce – ŁKS Coolpack Łódź 98:119

Rozpędzeni podopieczni Piotra Zycha, niczym walec pokonują kolejnych rywali, przekraczając przy tym barierę 100 punktów! Ełkaesiacy pokonali dzisiaj na wyjeździe AZS UJK Kielce, z ostatecznym rezultatem 119:98.

Łodzianie pojechali do Kielc, gdzie doszło do ciężkiego pojedynku. Już w pierwszej kwarcie rywale postawili im trudne warunki – najpierw obydwa zespoły szły punktowo łeb w łeb, aby następnie Ełkaesiacy byli zmuszeni do odrabiania strat. Ta sztuka im się udała, jednocześnie zaś złapali dobre tempo, które pozwoliło im samym wyjść na prowadzenie, dzięki czemu wygrali pierwszą partię. Najwięcej o tym spotkaniu mówi druga kwarta. Kielczanie dzięki celnym rzutom za 3 zaczęli nadganiać dobry wynik biało-czerwono-białych i nie pozwalali im na chwilę oddechu. Podopieczni Piotra Zycha nie poddawali się ani na moment, przez co ma parkiecie można było zobaczyć bardzo wyrównany pojedynek, ostatecznie zakończony jednopunktowym prowadzeniem ŁKS-u – 34:33. W kolejnych kwartach koszykarze spod herbu przeplatanki nie schodzili już ze swojego dobrego tempa, zaś gospodarzom nie udawało się już osiągać tak dobrych rezultatów, przez co ostatecznie mecz zakończył się 21-punktowym prowadzeniem gości.

W ataku najskuteczniejszy był dzisiaj Jacek Gwardecki, który zdobył az 28 punktów. Zaraz za nim w klasyfikacji najlepiej punktujących dla ŁKS-u byli Norbert Kulon (25 zdobytych oczek), Bartosz Wróbel (23) oraz Kacper Dominiak (17). Najlepszym asystentem tego dnia był Norbert Kulon, który zanotował 13 ostatnich podań.