Ełkaesiacy kolejny raz przebijają sto punktów! UKS Trójka Żyrardów – ŁKS Coolpack Łódź 81:118

Koszykarze ŁKS-u znowu to zrobili! Podczas wyjazdowego meczu z UKS Trójką Żyrardów przekroczyli barierę stu punktów zdobytych w trakcie spotkania, wygrywając w widowiskowy sposób kolejne spotkanie.

Ełkaesiacy nie potrzebowali wiele czasu, żeby narzucić wyższe tempo na parkiecie i już po pięciu minutach prowadzili z rywalami 15 punktami. Mimo tego, że w końcówce pierwszej kwarty rywali zaczęli odrabiać straty, to i tak skończyli ją z niemal 10 oczkami przewagi. Gospodarze się nie zrazili i z przytupem weszli w drugą partię, częściowo nadrabiając straty do łodzian, jednak ci znów rozkręcili się w ofensywie i konsekwetnie zaczęli ponownie powiększać swoją przewagę, mimo wysiłków żyrardowian. Kolejne kwarty były już koncertem koszykarzy spod herbu przeplatanki – ich gra weszła na jeszcze wyższe obroty, dzięki czemu spotkanie zakończyli nie tylko z prawie czterdziestopunktową przewagą, ale także przekraczając magiczną barierę 100 zdobytych oczek w trakcie jednego spotkania.

Do tego imponującego wyniku swoją rękę dołożyli także juniorzy – Mateusz LisewskiDamian Kuźniar Bartosz Stępień. Zawodnicy pojawili się na parkiecie w trzeciej i czwartej kwarcie. Stępniowi udało się zdobyć 9 punktów i zaliczyć 2 asysty, zaś Lisewskiemu 5 oczek i jedno ostatnie podanie.

Najlepszym strzelcem tego wieczoru był Norbert Kulon, który wywalczył dla ŁKS-u 20 punktów. Drugi w tej klasyfikacji był Bartosz Wróbel, który po drobnej kontuzji wrócił do składu i zaliczył trafienia za 18 oczek. Kolejni byli Kacper Dominiak z 17 punktami oraz Arkadiusz Świt z 16-oma. Najlepszym asystentem był Norbert Kulon – na swoim koncie miał on po tym spotkaniu 8 ostatnich podań.