Do stolicy po komplet punktów! Zapowiedź meczu z Isetią Erzurum

W sobotnie popołudnie koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na wyjeździe z kolejnym stołecznym klubem – Isetią Erzurum. Szansę na debiut z przeplatanką na piersi otrzyma także nowy zawodnik – Mateusz Jarmakowicz.

W 2022 roku, jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Podopieczni Piotra Zycha nie zaznali jeszcze smaku porażki, a w miniony weekend udało im się po raz kolejny przebić magiczną barierę stu punktów, w meczu z Akademią Legii Warszawa (101:67). Co więcej, jeden z ich rywali w walce o czołowe lokaty w fazie zasadniczej, Żubry Białystok, przegrały swój mecz, dzięki czemu ełkaesiacy mają jedno oczko przewagi w tabeli, zajmując teraz samodzielnie drugie miejsce.

Isetia to drużyna, która w tym sezonie znajduje się w środku tabeli. Aktualnie zajmują dziewiątą lokatę z 23 punktami na koncie. Warszawiacy zapewne nie wspominają dobrze poprzedniego spotkania z biało-czerwono-białymi, do którego doszło w Łodzi podczas 4. kolejki. Wówczas podopieczni Piotra Zycha wygrali ze znaczną przewagą – 110:66.

W barwach Łódzkiego Klubu Sportowego prawdopodobnie zadebiutuje nowy zawodnik, zakontraktowany w tym tygodniu – Mateusz Jarmakowicz. Doświadczony koszykarz, który zaznał smak zarówno 1. Ligi, jak i najwyższej klasy rozgrywkowej, może grać na pozycji centra, jak i silnego skrzydłowego.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00.

Fot. Łukasz Żuchowski