Bartosz Słomiński: Jesteśmy w grze o awans, ale trzeba wszystko wygrać

W niedzielę koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały arcyważny w kontekście walki o awans mecz z AKS-em Zły. Po spotkaniu ani trener Słomiński, ani jego zawodniczki, nie kryli radości z końcowego wyniku.

– Wygraliśmy, dziewczyny zrealizowały w stu procentach wszystkie postawione założenia. Przede wszystkim bardzo dobrze weszły w mecz, skoncentrowane. Cieszę się z tego, że dziewczyny zaczęły wierzyć w swój rzut, że jak mają czyste pozycje, to faktycznie trafiają – komentował na gorąco po meczu trener Bartosz Słomiński.

Trudno dziwić się optymizmowi trenera. Podkreślaliśmy już, że niedzielna wygrana była arcyważna w kontekście dalszej walki o awans i faktycznie tak jest, bowiem pozwala zachować nadzieję na zajęcie jednej z trzech pierwszych lokat.

– SMS przegrał z Sokołowem, więc zostawia nas to w grze. Musimy wygrać dwa mecze, ale jak te mecze wygramy, to mamy szansę na drugie miejsce, ponieważ wygraliśmy więcej, niż przegraliśmy w Warszawie z AKS-em – dodał opiekun Ełkaesianek.

Marta Kawczyńska, czyli jedna z liderek zespołu, zdradziła przepis na pokonanie groźnego rywala. Ten okazał się być dość prosty:

– Wiedziałyśmy o co gramy dzisiaj. Wiedziałyśmy co zależy od tego meczu. Grałyśmy tak, żeby wygrać i być w tej trójce w grupie. Wiedziałyśmy co mamy robić, byłyśmy mega skupione – zakończyła rzucająca ŁKS-u.

W sekcji koszykarek ŁKS-u ważne jest stawianie na wychowanki i młode zawodniczki. Nie inaczej było i w niedzielę, kiedy po raz kolejny szansę gry dostała szesnastoletnia Julia Tomczak:

– Ja jestem bardzo zadowolona, bo to były strasznie ważne mecze dla nas – komentowała skrzydłowa ŁKS-u.

Wypowiedzi po meczu ŁKS KK Łódź – AKS Zły dzięki uprzejmości Telewizji TOYA.

fot. Łukasz Żuchowski

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119