Koszykówka

Awans jest nasz! ŁKS – Legia 84:60

Po jedynie momentami wyrównanym meczu rewanżowym pierwszej fazy play-off 2 ligi mężczyzn koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego ograli akademię Legii Warszawa i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek.

W pierwszą kwartę ełkaesiacy weszli na mocnym animuszu. Korzystając z delikatnego letargu, w którym na początku meczu byli przyjezdni łodzianie bezlitośnie budowali swoją przewagę. Duża w tym zasługa ataku, w którym biało-czerwono-biali szybkimi akcjami i głównie rzutami spod kosza zdobywali kolejne punkty. Z drugiej strony parkietu bardzo dobrze wyglądała obrona. Ełkaesiacy zaskakiwali Legię dobrymi blokami pod koszem, ale i przejęciami w środku pola. To wszystko spowodowało, że po pierwszych 10 minutach gry na tablicy wyników świecił się rezultat 23:6.

Zdecydowanie więcej wyrównanej gry oglądać mogliśmy w drugiej kwarcie. Ełkaesiacy jakby nieco spuścili z tonu i korzystając z wypracowanej wcześniej przewagi budowali kolejne akcje z dużym spokojem. Do odrabiania strat rzucili się z kolei przyjezdni, którzy w tej części gry znaleźli patent na obronę łodzian. Delikatną przewagę w tej części gry złapali warszawiacy, jednak nie była ona aż tak duża, żeby zagrozić ełkaesiakom.

Po krótkiej przewie z dużo większym wiatrem wiejącym w żagle na parkiet wrócili goście. Legioniści zdołali odrobić kilka punktów straty, a w tym czasie łodzianie grali jakby nieco statycznej. Dopiero po upływie trzech minut gry łodzianie wrócili do punktowania i nawiązali równą walkę z rywalami. Obie ekipy punktowały niemalże akcja za akcją, przez co wynik po trzeciej kwarcie nie uległ zbyt dużej zmianie. W decydującą część meczu ełkaesiacy wchodzili więc z wynikiem 58:45.

W czwartej kwarcie meczu ełkaesiacy okazali się bezlitości dla rywali. Podopieczni trenera Piotra Zycha z każdą kolejną akcją jedynie powiększali swoją przewagę, pewnie zbliżając się w kierunku wygranej w meczu. Finalnie łodzianie wygrali wtorkowe spotkanie wynikiem 84:60 i zameldowali się w kolejnej rundzie fazy play-off 2 ligi.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 84:60
(23:6; 15:18; 20:21; 26:15)