Kibice

Podsumowanie ełkaesiackiego weekendu 19.11-24.11

Choć weekend już się skończył, to kibiców ŁKS-u emocje związane z biało-czerwono-białymi czekały nawet w środku tygodnia. Sukcesami mogą poszczycić się zarówno siatkarki, drużyny koszykówki, jak i piłkarze, co dobrze nastraja przed zbliżającym się kolejnym weekendem pełnym wrażeń.

Piątek, 19 listopada

AZS UMCS Lublin – ŁKS MSMS Łódź 42:56 – RELACJA

Ełkaesiaczki pomyślnie rozpoczęły serię wyjazdowych starć w 2. Lidze Koszykówki. Kielczanki od samego początku zaprezentowały im twarde warunki, jednak mimo tego „Kangurzyce” dały z siebie wszystko i wygrały kolejne spotkanie, pozostając niepokonanymi w tym sezonie.

Łukasz Kopera – Adlan Bataev – RELACJA

Łukasz Kopera w Mińsku, w ramach gali ACA zawalczył ostatni raz w tym roku. Jego pojedynek z Adlanem Bataevem stoczył się na dystansie pełnych trzech rund, podczas których ełkaesiak kilkukrotnie pokazał swoją dobrą dyspozycję. Niestety, ostateczny werdykt sędziów nie był już po jego myśli i „Dajmos” przegrał na punkty.

Sobota, 20 listopada

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS II Łódź 0:0

Młodzi ełkaesiacy stoczyli na wyjeździe jedno z ostatnich spotkań, które rozegrają w ramach III Ligi w tym roku. Choć Świt przed tym spotkaniem podchodził do starcia jako faworyt (znajdując się na 4. lokacie, z 14 punktami przewagi nad ŁKS-em), to nie pokazał tego na murawie. Gospodarzom nie udało się zdominować biało-czerwono-białych i ostatecznie musieli podzielić się punktami.

ŁKS Coolpack Łódź – Kolejarz Basket Radom 84:73 – RELACJA

Podopieczni Piotra Zycha nie mieli wiele czasu na odpoczynek i po meczu rozegranym w środku tygodnia w sobotę zmierzyli się z kolejnym rywalem. Radomianie nie byli łatwym przeciwnikiem dla biało-czerwono-białych, a kwarty kończyły się minimalnymi różnicami punktowymi, jednak ostatecznie to łodzianie wyszli zwycięsko z tego spotkania.

Niedziela, 21 listopada

ŁKS Łódź – GKS Tychy 2:0 – RELACJA

Rycerze Wiosny” spotkali się w meczu przyjaźni z GKS-em Tychy i osiągnęli w nim swój cel, wygrywając to spotkanie 2:0, wracając tym do pierwszej szóstki w tabeli. Ełkaesiacy kontrolowali to spotkanie, pokazując, że w końcówce tego roku są gotowi poprawić swój bilans punktowy w Fortuna 1. Lidze

ŁKS Commercecon Łódź – GROT Budowlani Łódź 3:2 – RELACJA

Siatkarskie derby Łodzi mogły się podobać kibicom drużyn, które brały w nich udział. Były emocje, zwroty akcji, walka do samego końca tie-breaka, ale co najważniejsze – „Wiewióry” ostatecznie wyszły z nich zwycięsko!

Środa, 24 listopada

Swietelsky Békéscsaba – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 – RELACJA

Ełkaesianki nie miały wiele czasu na odpoczynek, gdyż w środę rozegrały wyjazdowe spotkanie rewanżowe w 1/16 Pucharu CEV. Początek nie był dla nich łatwy, jednak z czasem zaczęły się rozkręcać i ostatecznie dobrnęły swego, awansując do kolejnej fazy europejskich rozgrywek. W następnej rundzie czeka na nie starcie z hiszpańskim CV Gran Canaria.