Kibice

Relacja z wyjazdu do Opola

W piątek do Opola udała się liczna grupa kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Później relacja z wyjazdu.

Po prawie pół roku przerwy spowodowanej covidową sraczką udało się wrócić na wyjazdowy szlak. Pierwszy wyjazd po spadku (lub jak kto woli…powrocie) do 1 ligi przypadł nam tam, gdzie tą ligę żegnaliśmy, czyli do Opola. Warto na początku wspomnieć o tym, że przed sezonem odbyły się rozmowy z „centralą” na temat otwarcia dla kibiców sektora dla gości. Wszystko ładnie pięknie, kurtuazyjne uśmieszki, że wszystko jest na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia, by ostatecznie PZPN postanowił o zamknięciu sektorów gości do końca roku. Na szczęście udało się dogadać z Odrą w sprawie naszego wejścia na mecz. Droga do Opola przebiegła spokojnie. Wejście na stadion od strony sektorów gospodarzy gdzie przeszliśmy na sektor gości z którego mogliśmy obejrzeć to spotkanie. Ostatecznie w piątkowe popołudnie w Opolu stawiło się 160 kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, w tym 2 Lech. Mieliśmy ze sobą flagę z pozdrowieniami dla „Pieprza”. Ograniczyliśmy się do kilku standardowych okrzyków, które co prawda były nieliczne, ale konkretnie niosły się z naszego sektora.

Widać, że wiara stęskniła się za jeżdżeniem. Do tego jeszcze było głośniej po bramkach. A te padły dla nas 4, co przy zerowej liczbie bramek dla Odry dało udaną sportowo inaugurację nowego sezonu. Mamy nadzieję, że uda się zatrzeć nieudany pod tym względem sezon w ekstraklasie i nasi piłkarze w kolejnych meczach będą tak samo skuteczni, a w szczególności w przełożonym meczu z 2 kolejki. Po końcowym gwizdku piłkarze podeszli do nas. Podziękowaliśmy nim za efektowne zwycięstwo, była „rakieta”, a także próba mobilizacji do walki w derbowym pojedynku. Po tym opuściliśmy stadion już otwartym wyjściem przy sektorze dla gości i powrót do miasta Łodzi, który również przebiegł bez przygód. Pierwszy wyjazd w sezonie 2020/21 za nami. Oby nie ostatni. Podziękowania dla kibiców opolskiej Odry za ogarnięcie nam możliwości obejrzenia tego meczu. Piłka Nożna Dla Kibiców!!! Szacunek dla osób, które nieważne jaki dzień tygodnia, jaka liga, niezależnie od tego, przecierają za Łódzkim Klubem Sportowym kolejne szlaki.

Foto: Cyfrasport